Als u besluit deel te nemen aan het onderzoek, zal tijdens het standaard onderzoek naar de oorzaak van de menstruatiestoornis op het COLA spreekuur extra bloed worden afgenomen.
Daarnaast zullen wij de vragenlijst die u op het COLA spreekuur heeft ingevuld waarin verschillende gezondheidsproblemen die te maken hebben met eierstok- of menstruatieproblemen gebruiken.
Er is dus geen extra lichamelijke belasting in vergelijking met het standaard diagnostisch onderzoek.
U hoeft niet vaker naar het ziekenhuis te komen. Het invullen van de vragenlijst kunt u thuis doen en zal ongeveer 30 minuten in beslag nemen.
Indien uit het onderzoek blijkt dat er sprake is van een familiaire oorzaak, kan het zijn dat we u vragen om familieleden te benaderen om net als u deel te nemen aan dit onderzoek. Dit zal altijd via u verlopen en nooit zonder uw expliciete toestemming.
U kunt altijd besluiten uw deelname aan de studie te beëindigen. Dit zal geen nadelige gevolgen hebben voor uw verdere behandeling.