Directie Informatievoorziening & Financiën

 

 2009

 2008

 2007

 2006

Budget eerste geldstroom

  8.310.046

 7.753.886

 7.248.640

 15.852.855

Gemiddeld aantal fte's eerste geldstroom

 118

 118

 114

 200

Gemiddeld aantal fte's geldstroom 2-4

 13

 20

 20

 22


Patientkrijgtinformatievanarts

SAP

Op 1 januari 2009 is het domein financiën live gegaan met SAP. Na kleine aanloopproblemen, vooral op het gebied van autorisatie en enkele technische aspecten, kijken we terug op een succesvolle invoering.
De basisadministratie is overgezet naar SAP. De managementinformatie en het begrotingstool worden verder uitgewerkt. Samen met de divisies kunnen we nu de mogelijkheden van SAP verder gaan benutten. Dit om de financiële processen beter en efficiënter in te richten en te komen tot een meer klantgerichte bedrijfsvoering ter ondersteuning van het primaire proces.

Salarisverwerking

Medio 2009 is besloten de interne salarisverwerking van SAP payroll in te gaan richten.

Optimalisatie basisregistraties zorg (OBZ)

Het project ‘Optimalisatie Basisregistraties Zorg’ is in 2009 succesvol afgerond. De spin-offs van dit project zijn in volle gang en worden door de afdeling Zorgadministratie en -informatie ondersteund.

TragPi

Eind oktober 2009 is het contract TragPi getekend. Hiermee zetten we een eerste en veelbelovende stap om de strategieontwikkeling van het UMC Utrecht systeemtechnisch te ondersteunen. 

  • Met Trag wordt een eerste aanzet gedaan in het ontwikkelen van kostprijzen. 
  • Pi gaat in de nabije toekomst veel informatie verschaffen over onze zorgproductie (waaronder zorgprofielen en wellicht ook kwaliteitsindicatoren).
De meerwaarde van TragPi is de verregaande integratie van beide onderwerpen. Het UMC Utrecht kan straks zorginhoudelijke analyses uitbreiden met het koppelen van kosten aan zorgactiviteiten. Dit is belangrijk bij de toekomstige veranderingen van de bekostiging van de zorg.

Prestatiebekostiging 2011

Vanaf 1 januari 2011 gaat het UMC Utrecht DBC-zorgproducten declareren in plaats van DBC’s. In 2009 zijn de voorbereidingen voor de invoering van deze nieuwe zorgproducten en prestatiebekostiging gestart. Binnen de Nederlandse Federatie van Universitair Medische Centra (NFU) hebben we deelgenomen aan diverse werkgroepen om landelijk de invoering van de prestatiebekostiging mede te beïnvloeden.

Digitalisering medische dossiers

Het Medisch Dossierbeheer begon in 2009 met het project Digitalisering Medisch Dossier. De start van het project heeft vertraging opgelopen. Vanwege de komst van het Chirurgisch Behandel Centrum moet het Medisch Dossierbeheer verhuizen naar een andere ruimte. We hebben ervoor gekozen het project versneld uit te voeren door extra scanners en extra mensen in te huren. Zo kunnen we de ruimte in het voorjaar van 2011 leeg opleveren.

Kinderhartcentrum

In 2009 kreeg het Kinderhartcentrum een tijdelijke vergunning van het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport. Daarom hebben we met zorgverzekeraars afspraken gemaakt over: 

  • de productie-uitbreiding en 
  • de uitbreiding van het budget voor specialistenplaatsen.
Disclaimer© 2006-2012 UMC Utrecht, Alle rechten voorbehouden