Zoeken

Zorgportalen

Plan uw route

Contact

Telefoonnummer
088 75 555 55


Contactgegevens

Vragen, klachten en complimenten

Lees meer

Magazine Uniek

Lees meer

Fysiotherapie na een beroerte


Langere, taakgerichte, functionele oefentherapie is effectief is voor het verbeteren van activiteiten van het dagelijks leven bij patiënten met een beroerte of cerebrovasculair accident (CVA).

Dat concludeert Roland van Peppen in zijn proefschrift. Verder laat hij zien dat specifiek trainen van balans door middel van visuele feedback training wel tot een verbetering van functies leidt (verminderde ‘postural sway’), maar zich niet laat vertalen naar verbeterde loopvaardigheid. Gebaseerd op deze review-activiteiten is de Fysiotherapie Richtlijn Beroerte tot stand gekomen, de Clinical Practice Guideline for Physiotherapy management of patients with Stroke, waarin 72 aanbevelingen voor de praktijk worden beschreven.

Het meetinstrumentendeel van deze richtlijn is geïmplementeerd bij een groep fysiotherapeuten in de CVA-zorg. Uit een survey wordt duidelijk dat het gebruik van meetinstrumenten door deze fysiotherapeuten nog onvoldoende is. In een pilotstudy wordt het nieuw ontwikkelende Physiotherapy Educational Programme Clinimetrics in Stroke (PEPCiS) aan fysiotherapeuten aangeboden, dat resulteert in een toename van het gebruik meetinstrumenten.

Roland van Peppen promoveert op 30 mei aan de Universiteit Utrecht.

Klik hier voor het proefschrift
vrijdag 30 mei 2008