| Onderwijs

Team beveiliging beste leerbedrijf

Team beveiliging beste leerbedrijf

Team beveiliging van het UMC Utrecht is uitgeroepen tot leerbedrijf van het ROC Midden Nederland in 2022. Bouwe Hofstee, teamleider operationele diensten: “Ik ben enorm trots op ons team en de zes praktijkbegeleiders die onze stagiaires klaarstomen voor de praktijk.”

“Mijn uitgangspunt is het leveren van kwaliteit. Samen met het ROC slaan wij een brug tussen onderwijs, praktijk en examen. Wij weten met welke kennis ze bij ons komen en sluiten aan op hun behoeftes. Na onze stage zijn ze klaar voor het examen. Zo leiden we beveiligers op die klaar zijn voor het beveiligen van een ziekenhuis. Ik ben blij dat zijn vruchten afwerpt en dat onze aanpak gewaardeerd wordt.”

Zo veelzijdig is ziekenhuisbeveiliging

“Per jaar verwelkomen we vier stagiaires. Ze zien met eigen ogen hoe veelzijdig ziekenhuisbeveiliging is, dat is een grote eye opener. Beveiligen in het ziekenhuis betekent dat je te maken hebt een enorme variëteit aan werkzaamheden. Denk aan onwelwordingen, agressie-/calamiteiten incidenten, handhaving huisregels, maar ook het bijzondere calamiteitenhospitaal en de gevaarlijke stoffen waarmee in het ziekenhuis wordt gewerkt. Daarnaast zijn goed getrainde sociale-/ en communicatieve vaardigheden belangrijk in een ziekenhuis waar patiënten en bezoekers rondlopen met vaak flink wat emoties. Wij leiden dat in goede banen met 38 beveiligers die 24/7 aanwezig zijn.”

Investeren in goed onderwijs

Bouwe vindt het belangrijk zijn kennis over het vak te delen: “Ik ontwikkelde een eigen lesmethode die gericht is op beveiliging in de zorg, toch echt een andere tak van sport.

De methode is goedgekeurd door het ministerie van onderwijs in 2018 en momenteel zo’n 22 ROC’s gebruiken van deze deelkeuze. Op die manier zijn de studenten goed voorbereid op de praktijk en sluit de verschillende fases van de opleiding perfect op elkaar aan.” 

Doorgroeien naar een vaste baan

“Dat we als UMC Utrecht al zo vroeg investeren in jonge, gemotiveerde mensen, daar plukken we de vruchten van. We beginnen bij de wortel. Dit jaar konden we drie stagiaires aannemen en die komen in dienst bij het UMC Utrecht. Ze kennen het team al, weten hoe het UMC Utrecht werkt en zijn meteen van toegevoegde waarde voor ons ziekenhuis. En ik ben er trots op dat zij ook na hun stage kiezen voor het UMC Utrecht als werkgever.”

De kers op de taart

“Dat we nu uitgeroepen zijn tot leerbedrijf van het ROC Midden Nederland in 2022 is voor ons de bekroning. Wij proberen onderscheidend te zijn door veel 1-op-1-begeleiding en extra onderwijs te bieden en dat heeft effect. De 44 stagiaires die bij ons stage hebben gelopen, heeft iedereen een diploma. We hebben er acht in vaste dienst kunnen nemen en nog eens 12 zijn doorgestroomd naar bedrijfsbrandweer UMC, politie of Koninklijke Mareschaussee. Ik ben er trots op dat we dat bereikt hebben met ons team.” 

Werken bij het UMC Utrecht

Contact

Afspraken

Praktisch

umcutrecht.nl maakt gebruik van cookies

Deze website maakt gebruik van cookies Deze website toont video’s van o.a. YouTube. Dergelijke partijen plaatsen cookies (third party cookies). Als u deze cookies niet wilt kunt u dat hier aangeven. Wij plaatsen zelf ook cookies om onze site te verbeteren.

Lees meer over het cookiebeleid

Akkoord Nee, liever niet