Korte dexamethason remmingstest
De korte dexamethason remmingstest laat zien of uw bijnieren teveel hormonen produceren.
Voorbereiding uitklapper, klik om te openen
U krijgt van uw arts een recept voor dexamethason. Op de dag voor de test neemt u ’s avonds om 23.00 uur 1 mg dexamethason in met wat water. Dat is 2 tabletten van 0,5 mg.
Tijdens het onderzoek uitklapper, klik om te openen
Op de ochtend nadat u de dexamethasontabletten hebt ingenomen, nemen we een buisje bloed af uit uw arm. Hiervoor kunt u zich melden bij het laboratorium in het polikliniekgebouw van het UMC Utrecht. Dit kan tussen 08.00 en 09.00 uur. U krijgt hiervoor een formulier.
Na het onderzoek uitklapper, klik om te openen
De uitslag hoort u van uw arts.
Wachttijden uitklapper, klik om te openen
Toegangstijd polikliniek endocrinologie: 35 dagen
Belangrijk Dit is de gemiddelde wachttijd. De wachttijd kan per patiënt verschillen. Het is afhankelijk van de reden voor verwijzing.
Lees meer over wachttijdenContact uitklapper, klik om te openen
Hebt u vragen? Neem dan contact met ons op. Voor het maken van een afspraak hebt u een verwijzing nodig van de huisarts of specialist.
Polikliniek Endocrinologie
De polikliniek is op werkdagen bereikbaar van 08.00 - 17.00 uur
Postadres
UMC Utrecht
Polikliniek Endocrinologie
Huispostnummer L 00.408
Postbus 85500
3508 GA Utrecht